۷ دلیل مهم که موجب خالی شدن باتری ماشین می شوند

7 دلیل مهم که موجب خالی شدن باتری ماشین می شوند

۷ دلیلی که می تواند باتری ماشین شما را خالی کند

بسیاری از چیزها می توانند احساس خستگی را در شما ایجاد کنند، مانند یک رژیم غذایی نامتعادل، یک روز طولانی در محل کار، یا حتی صرف زمان زیاد با دیگران.

باتری ماشین نیز مانند ما انسان ها است. اگرچه باتری خودروی شما احتمالاً در ساعات خاموشی خود به بسیاری از اجتماعات اجتماعی و مهمانی ها نمی رود، اما هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است باعث شود به همان اندازه تخلیه شود.

چه مواردی باتری ماشین را خالی می کنند؟

باتری مرده ماشین می تواند آزاردهنده باشد، اما می توان از آن نیز اجتناب کرد. برای کمک به جلوگیری از خراب شدن باتری، ابتدا باید بدانید که چه چیزهایی می توانند باعث خراب شدن باتری ماشین شوند . بنابراین، کابل‌های جامپر را کنار بگذارید و این هفت مورد را بررسی کنید که می‌تواند توضیح دهد که چرا باتری ماشین شما خالی می شود.

۱٫ چراغ های جلوی خود را روشن گذاشته اید.

اگر باتری ماشین شما مدام تخلیه می شود، اولین چیزی که باید بررسی کنید  ، چراغ های شما هستند. بسیاری از وسایل نقلیه جدید دارای چراغ های جلو هستند که پس از مدت زمان مشخصی خاموش می شوند. اما اگر خودروی شما این ویژگی را ندارد، ممکن است چراغ‌های جلوی شما تا زمانی که آن‌ ها را خاموش نکنید یا تا زمانی که باتری خودرو به طور کامل خالی شود، روشن بمانند.

اتصالات باتری ماشین شما شل یا خورده شده است.

۲٫ چیزی باعث “کشیدن انگلی” می شود.

حتی زمانی که ماشین شما خاموش است، باتری شما انرژی موردنیاز مانند ساعت، رادیو و سیستم هشدار را تامین می کند. این موارد نباید تاثیر زیادی روی باتری شما داشته باشد. چیزی که ممکن است باتری ماشین را در حالت خاموش تخلیه کند، مواردی مانند چراغ های داخلی، چراغ های درها یا حتی رله های بد است.

در حالی که موتور شما کار می کند، دینام باتری را دوباره شارژ می کند ؛ به همین دلیل است که شما معمولاً در هنگام روشن شدن رادیو هنگام استارت زدن نگران از بین رفتن باتری نیستید! اما هنگامی که موتور خاموش است، دینام نمی تواند باتری را شارژ کند، و این باعث می شود که اشتباهات کوچک الکتریکی باتری ماشین شما را به طور کامل تخلیه کند. فشار باتری ناشی از این امواج الکتریکی به عنوان کشش انگلی شناخته می شود.

شما می‌توانید با خاموش کردن همه چراغ‌ها و اطمینان از بسته شدن کامل صندوق عقب و درها قبل از خروج از ماشین، از کشش‌های انگلی جلوگیری کنید.

۳٫ اتصالات باتری ماشین شما شل یا خورده شده است.

پایانه های مثبت و منفی متصل به باتری شما گاهی اوقات ممکن است به مرور زمان شل شوند همچنین این پایانه ها نیز ممکن است دچار خوردگی شوند. اگر پایانه های شما شل یا خورده شوند، ممکن است در راه اندازی خودرو با مشکل مواجه شوید زیرا باتری شما نمی تواند به درستی نیروی خود را منتقل کند!

حتی ممکن است در حین رانندگی ماشین خاموش شود یا به قطعات الکترونیکی خودرو آسیب برسانید. شما می توانید با تمیز کردن منظم پایانه های باتری ماشین خود ، از مشکلات مربوط به خوردگی جلوگیری کنید! اگر در مورد نحوه تمیز کردن پایانه های باتری خود مطمئن نیستید، به تعمیرگاه  محلی خود مراجعه کنید و از یک تکنسین متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

باتری ماشین در حین رانندگی شارژ نمی شود.

۴٫ هوای بیرون بسیار گرم یا سرد است.

هوای یخبندان زمستانی و روزهای گرم تابستان ممکن است برای باتری وسیله نقلیه شما مشکل ایجاد کند. باتری های جدیدتر مقاومت بیشتری در برابر دمای شدید فصلی دارند. اما اگر باتری ماشین شما قدیمی تر است، سرما یا گرمای شدید می تواند عملکرد آن را ضعیف کند یا حتی باعث از بین رفتن کامل باتری شود! اگر متوجه شدید که باتری ماشین شما برای مقابله با عناصر مشکل دارد، برای بررسی به تعمیرگاه بروید و بررسی را به تکنسین متخصص بسپارید

۵٫ باتری ماشین در حین رانندگی شارژ نمی شود.

وقتی موتور را روشن می کنید، ماشین به باتری متکی است. اما زمانی که وسیله نقلیه شما کار می کند، باتری شما به دینام متکی است تا به شارژدهی آن کمک کند. اگر دینام شما به درستی کار نمی کند، نمی تواند باتری شما را به طور موثر شارژ کند، که می تواند روشن کردن ماشین شما را سخت کند، حتی اگر فقط در حال رانندگی باشید! اگر ماشین شما بعد از رانندگی روشن نمی شود، این احتمال وجود دارد که ایراد از دینام شما باشد.

۶٫ باتری ماشین هنگام رانندگی های کوتاه ، بیش از حد  مصرف می شود.

چرخاندن موتور مقدار زیادی انرژی از باتری شما می گیرد، اما همانطور که قبلا ذکر شد، دینام باتری شما را در حین کارکردن موتور شارژ می کند. با این حال، اگر مرتباً رانندگی های کوتاه می‌روید، دینام ممکن است زمان کافی برای شارژ مجدد باتری شما بین ایستگاه‌های پیت را نداشته باشد ؛ به خصوص اگر باتری قدیمی‌ دارید. در دراز مدت، سفرهای کوتاه مکرر ، می تواند طول عمر باتری ماشین شما را کاهش دهد.

۷٫ باتری شما قدیمی است.

هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست، از جمله باتری ماشین شما. در برخی موارد، باتری وسیله نقلیه شما می تواند تا پنج سال دوام بیاورد، اما این بستگی به محل زندگی و نحوه رانندگی شما دارد. دمای زیاد، سفرهای کوتاه مکرر و استفاده عمومی روزمره ، می تواند عمر باتری شما را به دو تا سه سال کاهش دهد. اگر باتری ماشین شما به سرعت از بین می رود، حتی پس از شروع سریع، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک باتری جدید داشته باشید.

باتری ماشین هنگام رانندگی های کوتاه ، بیش از حد  مصرف می شود.

منبع : firestonecompleteautocare

پیام بگذارید